JS MARLENKA Řásná 

je malá jezdecká stáj vedená v rodinné a poklidné  atmosféře, nabízející zážitkové vyjížďky na koni a výuku jízdy pro děti, dospělé, začátečníky i jezdce. 

 

Naše domovská stáj se nachází ve  vyhledávané  rekreační lokalitě  pro  letní  i  zimní turistiku - na rozhraní Vysočiny a  Jižních Čech pod nejvyšším vrcholem Javořice (837 m) v obci Řásná nedaleko historického města Telč-UNESCO. 

 

Nabízíme Vám možnost aktivního i pasivního trávení Vašeho volného času v naší stáji vytvořené ze staré, kamenné stodoly. Krásná okolní příroda bezprostředního okolí stáje Vám pomůže snadno zrelaxovat a načerpat potřebnou energii. Naše licentované cvičitelky se Vám budou věnovat s ohledem na Vaše individuální potřeby a umožní Vám zažít výjimečné zážitky ve společnosti našich koní.

 

Začínajícím jezdcům srozumitelně vysvětlíme základy jízdy na koni na kruhové jízdárně, které si následně osvojí. Jezdci mohou na romantických vyjížďkách objevovat krásu naší stále ještě panenské přírody, rozlehlé nivy začínají už za stodolou. Můžete se toulat okolními lesy, trhat do pusy lesní jahody, borůvky i ostružiny, v horkých letních dnech se koupat či plavit koně v čisté vodě Velkopařezitého rybníku nebo z koňského hřbetu "dobývat hrad Roštejn".

 

Všem našim návštěvníkům bezplatně zapůjčíme jezdecké vybavení - jezdecké boty, minichapsy, bezpečnostní přilby a vesty. Dbáme o Váš pitný režit, takže bezplatně nabízíme pitnou vodu někdy citronádu a výborné espresso.

 

V případě potřeby Vám doporučíme ubytování ve vybraných ubytovacích zařízeních široké škály okolních pensionů a hotelů. Velká část z nich se nachází přímo v naší obci a okolí do 7 km, případně zajistíme dopravu do Řásné a zpět.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu, Vaše Marlenka Řásná