DARUJTE ZÁŽITEK - nová nabídka JS Marlenka Řásná

30.09.2012 14:11

                   "POPRVÉ V SEDLE"

Tato nabídka je vhodná pro všechny milovníky koní, kteří zatím nikdy neměli možnost se s těmito úžasnými zvířaty sblížit. Touží poznat jejich prostředí, způsob komunikace, i jak se o ně postarat. Tento zážitek představuje milý, poučný a bezpečný způsob, jak se seznámit se všemi radostmi i povinnostmi spojenými s chovem koně. Celý zážitek trvá cca 3 hodiny. 

Vydáme se za koníkem do ohrady, kde se s ním seznámíme, vysvětlíme si základní zásady přístupu ke koni a odvedeme si ho do stáje. Ve stáji si vysvětlíme, jak se kůň čistí, sedlá a jaké jsou zásady jízdy na koni a pohybu v terénu. Naučíte se koníka nasedlat,  nasedat do sedla i sesedat. Vysvětlíme si podstatu korektního sedu, vedení koně a vyjdeme na vyjížďku/procházku. Kůň je po celou dobu veden na vodítku v kroku. Místy je možné pro zdatnější jezdce naklusat. Vyjdeme si do krásných luk a lesů nad stájemi a na chvilku se zastavíme např. u Velkopařezitého rybníka, kde se v létě můžete vykoupat a pak zpět přes louky domů. Po návratu do stáje koníka odsedláme, vyzkoušíte si čištění kopýtek, koníkovi připravíte večeři a odvedete si ho do boxu.

V ceně zážitku je malé občerstvení. 

Pozn.: Celou dobu budete pod dohledem kvalifikované cvičitelky. Akce je vhodná i pro děti od 12 let.
Pro lepší představu si prohlédněte několik fotografií Davida a Evičky v úvodu nabídky, kteří už si to u nás moc užili. :-)