Vážení jezdci a přátelé koní,

jsme malá jezdecká stáj vedená v rodinné a poklidné  atmosféře, nabízející zážitkové vyjížďky na koni a výuku jízdy na koni pro děti, dospělé, začátečníky i jezdce. 

 

Naše domovská stáj se nachází ve  vyhledávané  rekreační lokalitě  pro  letní  i  zimní turistiku - na rozhraní Vysočiny a  Jižních Čech pod nejvyšším vrcholem Javořice (837 m) v obci Řásná nedaleko historického města Telč-UNESCO. 

 

Nabízíme Vám možnost aktivního i pasivního trávení Vašeho volného času v naší stáji vytvořené ze staré, kamenné stodoly. Krásná okolní příroda bezprostředního okolí stáje Vám pomůže snadno zrelaxovat a načerpát potřebnou sílu. Naše licentované cvičitelky se Vám budou věnovat s ohledem na Vaše individuální potřeby a umožní Vám zažít výjimečné zážitky ve společnosti našich koní.

 

Začínajícím jezdcům srozumitelně vysvětlíme základy jízdy na koni na kruhové jízdárně, které si následně osvojí. Jezdci mohou na romantických vyjížďkách objevovat krásu naší stále ještě panenské přírody, rozlehlé nivy začínají již za stodolou. Můžete se toulat okolními lesy, natrhat do pusy lesní jahody, borůvky i ostružiny, v horkých letních dnech se koupat či plavit koně v čisté vodě Velkopařezitého rybníku, objevovat město Telč z koňského hřbetu nebo "dobývat hrad Roštejn"

 

Všem našim návštěvníkům bezplatně zapůjčíme jezdecké vybavení - jezdecké boty, minichapsy, bezpečnostní přilby možno i vestu a nabídneme výbornou kávu nebo čaj, domácí likér nebo slivovici někdy i domácí koláč

 

V případě potřeby Vám doporučíme ubytování ve vybraných ubytovacích zařízení široké škály okolních pensionů a hotelů v naší obci a okolí případně zajistíme dopravu do Řásné a zpět

 

Těšíme se na Vaši návštěvu